Czy mam depresje, objawy depresji

Co to jest depresja

Ocena: 4.38/5 | Głosów: 78

Zapoznaj się z regulaminem serwisu.

Co to jest depresja
16 Ilość rozwiązań w dzisiejszym dniu
24 Ilość pytań w naszym teście

Czy to już depresja?

Zastanawiasz się, czy Twoje zachowania, smutek, skrajne emocje, przygnębienie to tylko przesilenie, chwilowe załamanie, czy to już depresja?

Jeśli jesteś na skraju załamania nerwowego, gnębią Cię ostatnie wydarzenia w Twoim życiu, bądź nie radzisz sobie z własnymi emocjami może to oznaczać, że masz objawy depresji.

Pierwszym krokiem jakim możesz podjąć, by przekonać się czy masz depresje będzie udzielenie odpowiedzi na kilkanaście pytań zawartym w naszym teście online, na których podstawie uzyskasz wynik, a ten pozwoli Ci na wstępne określenie sytuacji w której się znalazłaś.

 Objawy depresji. Czym jest depresja? Zaburzenia psychiczne.

Depresja, to nic innego jak zaburzenia psychiczne o podłożu emocjonalnym, z którymi wbrew pozorom nie zawsze jesteśmy w stanie same sobie poradzić, często niezbędna jest wizyta u lekarza specjalisty.
Smutek, przygnębienie, skrajne emocje - prawie każdy z nas doświadczył choć raz ich w swoim życiu, jednak nie u każdego z nas powinniśmy je zbagatelizować, o ile pogłębiają się one, a nasz stan psychiczny w zasadzie jest coraz gorszy.

Depresja to choroba o podłożu zaburzeń psychicznych, a w ich przypadku nie powinniśmy ich lekceważyć, gdyż bardzo często skutki mogą być opłakane, a samo leczenie depresji jest dużo bardziej złożone niż mogłoby się wydawać.

Głównymi objawami depresji są:

  • brak energii
  • brak poczucia odczuwania radości
  • obniżony nastrój
  • niska samoocena

Jeśli powyższe objawy towarzyszą Ci dłużej niż 2 tygodnie lub więcej przystąp do naszego testu wiedzy, by przekonać się, czy Twój obniżony nastrój ma już związek z depresją, czy to tylko chwilowe załamanie.

Czy mam depresje?

Nie powinnaś lekceważyć tego co sam podpowiada Ci Twój organizm, a więc jeżeli masz przypuszczenia, Twoi bliscy próbują nakłonić Cię do wizyty u psychologa nie odpychaj ich od siebie.

Na pytanie, czy to już depresja musisz odpowiedzieć sobie sama i przede wszystkim chcieć sobie pomóc, gdyż ten problem dotyka sporej części z nas i nie jest to droga bez wyjścia, wystarczy podjąć pierwszy krok, by przekonać się, czy masz depresje i stawić jej czoła.

Poświęć kilka minut, a przekonasz się, czy zaburzenia psychiczne dotknęły i Ciebie.
Pamiętaj, nasz quiz wiedzy jest zupełnie anonimowy, a wynik jaki uzyskasz zależy od szczerości udzielanych przez Ciebie odpowiedzi.

Opinie o teście: Czy mam depresje, objawy depresji

Mam depresję, życie jest do d##y, ma dość wszystkiego. Sam test wporzo, rzeczywiście tak się zachowuję, ale do lekarza i tak nie pójdę!!

Karol, 21 lat, Lubartów

Mam dość roboty, szef wyzyskuje, rozwiązując wasz test online dowiedziałem się co ściemniać lekarzowi:D może da L4. Polecam!

Łukasz, 25 lat, Kraków

Chłopak mnie zostawił, wg tego testu to nie depresja, ale czuję się fatalnie. Ale jak napisali w serwisie, Głowa do góry! Wielkie dzięki!

Angelika, 22 lata, Lublin