Czy jestem seksoholikiem

Uzależnienie od seksu

Ocena: 4.45/5 | Głosów: 88

Zapoznaj się z regulaminem serwisu.

Uzależnienie od seksu
54 Ilość rozwiązań w dzisiejszym dniu
20 Ilość pytań w naszym teście

Seksoholizm. Uzależnienie seksualne.

Seksoholizm, to nic innego, jak uzależnienie seksualne. To kompulsywne i niekontrolowane zachowania o podłożu seksualnym. Seksoholizm, to uzależnienie, które wbrew pozorom najmniej śmieszy samą osobę borykającą się z uzależnieniem seksualnym.

Dla seksoholika nie liczy się opinia bliskich osób, działają one bo uważają, że tak trzeba, za wszelką cene dążą do zaspokojenia własnych potrzeb seksualnych.

Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jakie są objawy seksoholizmu i jakie mogą być jego przyczyny, a następnie rozwiąż nasz darmowy test online by przekonać się, czy jesteś seksoholikiem.

Objawy seksoholizmu.

Objawami seksoholizmu mogą być różne zachowania o podłożu seksualnym np.:

  • natręctwa seksualne
  • kompulsywna masturbacja
  • częste oglądanie pornografii lub częste zdrady
  • zaspokajanie potrzeb seksualnych za wszelką cenę.

To jedynie nie liczne objawy seksualizmu z którymi borykają się osoby uzależnione.
Najczęściej u takich osób występuję brak kontroli nad własnym popędem seksualnym oraz rozładowaniem napięcia i choć wydawać by się mogło, że takie osoby mają życie, jak w raju, to, jednak im samym nie jest zupełnie do śmiechu, gdyż ciągłe myśli seksualne powoli rujnują im życie.

Przyczyny seksualizmu.

Dla osób z uzależnieniem seksualnym świat bez seksu nie mógłby istnieć. Zastanawiasz się skąd to się dzieje? Seksoholicy nie potrafią nawiązać więzi emocjonalnej z partnerką, gdyż wydaje im się, że mogłoby to tylko popsuć ich dotychczasowe relacje, dlatego też dążą do tzw. Zaliczenia na wszelką cenę.
Uzależnienie seksualne niesie za sobą ciągłe uczucie upodlenia i braku szacunku dla samego siebie, dlatego też seksoholicy są często nieszczęśliwi.
Jako przyczynę seksoholizmu uznaję się najczęściej generalny brak wyrażania emocji oraz gniewu.
Zdarza się, że brak umiejętności wyrażania emocji wynosimy już  z domu rodzinnego np. ojciec alkoholik, nie okazujący uczuć – brak wzorca, ale jednocześnie chęć nie powielania jego zachowań, a to powoduje brak wyrażania własnych emocji przez co często dziecko ucieka właśnie w seksoholizm, jako formę rozładowania napięcia.

Czy jestem seksoholikiem?

Czujesz, że Twoje życie erotyczne wymyka się spod kontroli? Tracisz bliskie Ci osoby? Nie potrafisz utrzymać związku z partnerką w bliskiej relacji?
Jeśli masz przypuszczenia, że tracisz grunt pod nogami, a życie bez seksu nie ma sensu – rozwiąż nasz quiz wiedzy i dowiedz się już teraz, czy jesteś seksoholikiem.

Opinie o teście: Czy jestem seksoholikiem

Nic strasznego, tylko trzeba się kontrolować, polecam każdemu test kto ma pewne obawy. Może się okazać, że masz problem ale w drugą stronę...

Daniel, 23 lata, Serock

Jestem młody więc mogę... korzystam ile się da:D jak nie teraz to kiedy? haha, fajny test!

Maciek, 21 lat, Pruszków

Demon seksu, bardzo fajny test, pokazał jaki jestem w rzeczywistości!

Szymon, 22 lata, Bielawa