Chłopiec czy dziewczynka?

Płeć mojego dziecka

Ocena: 4.46/5 | Głosów: 191

Zapoznaj się z regulaminem serwisu.

Płeć mojego dziecka
95 Ilość rozwiązań w dzisiejszym dniu
20 Ilość pytań w naszym teście

Chłopiec, czy dziewczynka?

Chcesz dowiedzieć się, czy urodzisz chłopca, czy dziewczynkę? Z nami nic prostszego – wystarczy, że poświecisz kilka minut, by rozwiązać nasz darmowy test online i przekonać się, jaka będzie płeć Twojego dziecka.

Płeć dziecka

Płeć dziecka zazwyczaj określana jest w samym momencie zapłodnienia. Zależy ona od kombinacji chromosomów płci. Warto mieć na względzie, iż jeżeli chodzi o chromosomy, komórka jajowa może zawierać wyłącznie chromosom X, z kolei plemniki zawierać mogą X lub Y.

To, czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka zależy od tego, który plemnik zapłodni komórkę jajową. Tak więc płeć dziecka można określić w ten sposób: chromosom X i X – urodzi się dziewczynka, natomiast chromosom X i Y – urodzi się chłopiec.

Czy urodzę chłopca? Czy urodzę dziewczynkę?

Mechanizm, który określa płeć dziecka nie jest zbyt skomplikowany, gdyż każda kobieta ma po 50%, że urodzi chłopca i 50%, że urodzi dziewczynkę.

Istnieją też przeróżne przesądy, które część z Was może znać za czasów dziada, pradziada, które mówią w jaki sposób możemy poznać płeć dziecka chociażby na podstawie różnych zachowań, czy cech wyglądu kobiety podczas ciąży.

Chłopiec, czy dziewczynka?

Kto nie chciałby wiedzieć zanim lekarz określi płeć dziecka?
Jeśli Ty należysz do grona tych kobiet, które chciałyby wiedzieć wcześniej zanim określi to lekarz, rozwiąż nasz test wiedzy, by przekonać się, czy urodzisz chłopca, czy dziewczynkę.
Trzymamy kciuki!

Opinie o teście: Chłopiec czy dziewczynka?

Ale się ubawiłam! Prawdopodobnie będzie chłopiec, mój facet się ucieszy. Jutro idziemy do lekarza na sprawdzenie płci dziecka. Mam nadzieję, że się potwierdzi!

Weronika, 23 lata, Płońsk

Hej, bardzo fajny test! Trochę dziwne pytania... ale sprawdziło się z tym co powiedział lekarz!

Kaśka, 21 lat, Sopot

Hmmm, chyba dziewczynka... no zobaczymy, jeszcze za wcześnie żeby lekarz określił płeć dziecka, więc muszę poczekać. Dziękuję za tak fajny test!

Magda, 19 lat, Działdowo